خانه / حقوق استارتاپ ها / راهنمای تنظیم صفحه‌ی قوانین و مقررات وب‌سایت‌

راهنمای تنظیم صفحه‌ی قوانین و مقررات وب‌سایت‌

اغلب وبسایت ها و اپلیکشن هایی که کاربران برای دریافت خدمت در آن ها ثبت نام می کنند دارای شرایط استفاده از خدمات وبسایت یا اپلیکیشن آن ها است ولی تعداد اندکی از کاربران متن آن قوانین را به نحو کامل مطالعه می کنند. این شرایط استفاده از سایت با تایید کاربر یک رابطه قراردادی میان خدمات دهنده (فروشنده) و کاربر برقرار می نمایند که در صورت بروز اختلاف به آن قرارداد رجوع می گردد. در نتیجه شاید اگر کاربران بر این مهم واقف باشند، و متن این مقررات را  به نحو کامل مطالعه نماید، از استفاده از خدمات وبسایت مورد نظر منصرف شود یا طبق قوانین آن سایت اقدام نماید. شفاهیت و کامل بودن این شرایط اسفاده می تواند به ارائه بهتر خدمات و سهولت رسیدگی به اختلاف طرفین یاری رساند.

ضرورت تنظیم شرایط استفاده از خدمات (TOS)  یا قوانین و مقررات استفاده از خدمات

کاربر با ثبت نام در سایت و اپلیکیشن بایستی با جزییات خدمات آن سایت و اپلیکشن آشنا شود. باید نحوه فروش کالا و خدمات، وصول هزینه خدمات، شرایط استرداد مبلغ پرداخت شده، طرق شکایت و سایر شرایط به نحو کامل مشخص شود. این شفافیت منجر به افزایش اعتماد و استحکام روابط فی مابین وبسایت و یا اپلیکشین و کاربر می گردد. به همین دلیل است که یکی از شرایط لازم برای اخذ اینماد وجود صفحه قوانین و مقررات استفاده از خدمات می باشد.

تعیین مخاطب صفحه‌ی قوانین و مقررات وب‌سایت‌

استارتاپ ها بایستی در ابتدا مشخص نمایند که کاربران آن ها چند دسته می باشند. به طور مثال اسنپ و تپسی دارای دو نوع کاربر می باشند: راننده و مسافر. در صورتی که دارای یک نوع کاربر باشند، یک صفحه به قوانین و مقررات سایت اختصاص می یابد اما در صورتی که کاربران آن ها دو نوع باشند، ممکن است در قالب یک متن روابط فی مابین را تنظیم نمایند که این مدل پیشنهاد نمی گردد. به عبارت دیگر در صورتی که مخاطب استارتاپ ها کاربران عادی و تامین کنندگان باشند، پیشنهاد می گردد برای تامین کنندگان قرارداد جداگانه ای منعقد گردد.

بخوانید
نحوه صدور فاکتور توسط فروشگاه­های اینترنتی واسط (Market Place)

مهمترین شروط مندرج در صفحه مقررات سایت

معرفی مالک پلتفرم ارائه دهنده خدمت

غالبا در وبسایت مدیر و مالک پلتفرم معرفی می گردد. (به عنوان مثال شرکت خدمات دهنده شرکت داده ورزی سداد به شماره ثبت۱۲۳ و شناسه ملی ۴۵۶۷ )

معرفی خدمات سایت و پلتفرم

در شرایط استفاده از خدمات یا قوانین و مقررات سایت بایستی پلتفرم به نحو کامل تبیین شود. در این قسمت بایستی مشخص شود که وبسایت چه خدماتی را می تواند به کاربران ارائه دهد و این ارائه خدمات به چه نحو صورت می گیرد.

لازم الاجرا بودن قوانین

بایستی در متن قوانین تصریح گردد که تایید قوانین و مقررات سایت رابطه قراردادی را فی مابین طرفین به وجود می آورد که لازم الاجرا می باشد و کاربر بر اساس این قرارداد بایستی عمل نماید و مسئولیت پلتفرم یا سامانه نیز بر اساس این قرارداد تعیین می گردد.

نحوه استفاده از خدمات

در این بخش نحوه ثبت نام در سامانه در پلتفرم، حساب کاربری، اشخاصی که می توانند ثبت نام کنند،  اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام مشخص می گردد.

هزینه استفاده از خدمات و نحوه استرداد

هزینه استفاده از خدمات پلتفرم بایستی و شرایط بازپرداخت مبلغی که کاربر به پلتفرم پرداخت کرده است بایستی مشخص گردد. در مواردی طبق قانون تجارت الکترونیک در شرکت های فروش کالا، امکان استرداد کالا وجود دارد. در این صورت نحوه استرداد کالا و زمان بازپرداخت وجه نیز بایستی مشخص گردد.

تعهدات پلتفرم

پلتفرم در متن قوانین و مقررات تعهدات خود در مقابل کاربر را به نحو کامل تبیین می نماید. تعهد به ارائه خدمات با کیفیت و رعایت محرمانگی اطلاعات کاربر از مهمترین تعهدات پلتفرم و یا سامانه می باشد.

تعهدات کاربران

از مهمترین تعهدات کاربران رعایت حقوق مالکیت فکری مالک پلتفرم، حفاظت از حساب کاربری و استفاده از پلتفرم بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

بخوانید
قرارداد وام قابل تبدیل به سهام

مثال  کاربر متعهد است که در استفاده از خدمات ……….تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، نرم‌افزار را برای اهداف قانونی به‌کار گیرد و در همه حال، با در نظر گرفتن حیثیت تجاری نرم‌افزارهای……….. و شرکت، مرتکب رفتاری نشود که اعتبار نرم‌افزار ………… را خدشه‌‌دار نماید..

محدود کردن مسئولیت

از مهترین بندهای قوانین و مقررات استفاده از خدمات محدود کردن مسئولیت پلتفرم در مقابل کاربر می باشد. غالبا در این متون درج می گردد که پلتفرم هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی در مورد خدمات و  بی‌عیب بودن و امنیت و …خدمات نمی­دهد.

مثال:

شرکت  منتهای تلاش خود را برای قرارگرفته محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن شرکت ، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه وب‌سایت چارسود یا محتوای آن ازجمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمیدهند؛ آنها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگهای استفاده از وب‌سایت چارسود به کاربران وارد می­شود، مسئولیتی نخواهند داشت.

اصلاح مقررات

با تایید شرایط استفاده از خدمات توسط کاربر، قراردادی فی مابین کاربر و پلتفرم خدمات دهنده منعقد می شود. در صورتی که در خصوص اصلاح قرارداد شرطی در نشود، اصلاح قرارداد بایستی با توافق کاربر و پلتفرم صورت گیرد. به همین دلیل است که در صفحه قوانین و مقررات سایت بایستی نحوه اصلاح مقررات بایستی پیشبینی شود. غالبا در شرط مربوط به اصلاح مقررات تصریح می گردد، پلتفرم خدمات دهنده می‌تواند قرارداد را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد و قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که شرکت تعیین می­نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد و استفاده از پلتفرم، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است .

قانون حاکم و حل و فصل اختلافات

در این بخش، تصریح می گردد که قانون حاکم قانون جمهوری اسلامی ایران می باشد و مرجع رسیدگی تعیین می گردد. برای سهولت رسیدگی به اختلافات پیشنهاد می گردد مرجع داوری برای حل و فصل اختلاف فی مابین انتخاب گردد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

همچنین ببینید

شرط عدم رقیق شدن سهام

شرط جلوگیری از رقیق شدن سهام (Anti-dilution) در قرارداد سرمایه گذاری استارتاپ ها

شروط جلوگیری از رقیق شدن سهام در قرارداد سرمایه گذاری استارتاپ ها (شرط تعدیل سهام) …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *